Slavíme 10 let CIC v Mladé Boleslavi

Centrum pro integraci cizinců, o. p. s. pomáhá v Mladé Boleslavi již 10 let.

 V roce 2011 byla v Mladé Boleslavi otevřena poradna pro cizince z EU, třetích zemí a osoby s uděleným azylem či doplňkovou ochranou. Poradna tak mohla začít za podpory Magistrátu města Mladá Boleslav poskytovat cizincům sociální poradenství a první kurzy češtiny. V roce 2018 zde byla díky evropskému projektu Komplex in MB zřízena plnohodnotná pobočka s celotýdenním provozem. Mohli jsme tak rozšířit naše aktivity o pracovní a kariérní poradenství, jobkluby, kurzy češtiny pro dospělé a další doplňkové aktivity jako jsou kurzy gramatiky, čeština do práce a konverzační kluby. V současné době navíc poskytujeme i sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi.

Od roku 2019 nově nabízíme díky podpoře Magistrátu města Mladá Boleslav a firmě Škoda Auto, a. s. aktivity pro předškolní a školní děti. Děti k nám mohou docházet během roku na kurzy češtiny. Pro děti nově nastupující do českých základních škol pořádáme letní intenzivní kurzy češtiny. Dále nabízíme dětský klub, kde se děti neformálně setkávají s češtinou během tvoření a her. Na pobočce máme i spolupracující síť dobrovolníků, kteří pomáhají s doučováním dětí, fungují jako mentoři, vedou konverzační kluby a účastní se výletů rodin s dětmi

V rámci poskytování služeb pomáháme i se vzděláváním pedagogů a koordinátorů na školách. V současné chvíli probíhá akreditovaný vzdělávací program Čeština – metody práce s heterogenní skupinou, kterého se účastní učitelé a koordinátoři dětí cizinců na základních školách v Mladé Boleslavi.

Jsme rádi, že v Mladé Boleslavi již 10 let pomáháme cizincům stát se našimi spoluobčany.Zde se můžete podívat na interaktivní prezentaci pobočky CIC Mladá Boleslav.

 

Infografika „Migranti na Mladoboleslavsku“.

Oba infosheety si zde můžete stáhnout ve formátu pdf.

Analyza Mlada Boleslav A4 1

 

 

Analyza Mlada Boleslav A4 2

 

Mladá Boleslav - Sociální poradenství

tel. č.: +420 735 755 200

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.