Hledáme dobrovolníky!

Staňte se mentory nebo doučovateli dětí v CIC.

Rádi byste pomáhali cizincům, aby se u nás cítili jako doma? 

Aktuálně hledáme dobrovolníky, kteří se u nás budou věnovat individuálnímu mentoringu dospělých i dětí nebo skupinovému doučování dětí s odlišným mateřským jazykem.

 

PROČ SE STÁT DOBROVOLNÍKEM V CENTRU PRO INTEGRACI CIZINCŮ? 

  • Podpoříte konkrétní děti, teenagery nebo celé rodiny, kterým pomůžete s češtinou a s orientací v české společnosti.

  • Vyzkoušíte si pozici průvodce, kde budete moci vymýšlet program na míru vám a vašemu protějšku, ať už to bude doučování, povídání nebo libovolné dobrodružství. Získáte možnost předvést svá oblíbená místa a aktivity.

  • Získáte vhled do fungování zavedené neziskové organizace, v mezinárodním prostředí potkáte lidi z celého světa a stanete se součástí kolektivu dobrovolníků, které pojí podobný pohled na svět.

  • O naše dobrovolníky se staráme! Čekají vás pravidelná setkání, supervize a možnost vzdělávání. Svoje aktivity můžete konzultovat se zkušenými lektory češtiny či sociálními pracovníky.

 

Šárka, Kamila, Hanka a Veronika mluví o tom, co v CIC dělají jako dobrovolnice.

 

Dobrovolnický program CIC očima klienta – Ilia vypráví.

 

O co jde?   

Dobrovolnický program Centra pro integraci cizinců (CIC) se skládá ze dvou částí – mentoringový program a skupinový program. Momentálně sháníme dobrovolníky do mentoringu.

Mentoringový program je individuální spolupráce jednoho dobrovolníka s cizincem, případně jeho rodinou. Dobrovolník se s klientem pravidelně schází a pomáhá mu poznávat nové prostředí, zvyky a překonávat jazykovou bariéru. Dětem dobrovolníci pomáhají s doučováním školních předmětů a s konverzací v češtině.  

 

Proč zrovna já?   

A proč ne? Dobrovolnictví je skvělým způsobem, jak smysluplně trávit svůj volný čas. Nepotřebujete žádnou praxi, vzdělání nebo zkušenosti, stačí jen trochu trpělivosti a chuť pomáhat.

 

Jak to bude fungovat?   

Stanete se součástí dobrovolnického týmu, budete se pravidelně podle svých možností scházet s klientem a pomáhat mu podle jeho potřeb. Klientem může být dítě či teenager s odlišným mateřským jazykem, případně celá rodina. Forma spolupráce pak záleží na domluvě a na tom, jak si ji vy sami představujete. Mentoringové dvojice se snažíme vytvářet na míru podle potřeb obou stran. Můžete pomáhat se školními předměty a domácími úkoly, trénovat češtinu povídáním si o všem, co vás baví nebo zkrátka společně trávit volný čas – fantazii se meze nekladou.

 

Co z toho mám?   

Kromě práce v mezinárodním týmu a dobrého pocitu z pomoci druhým, získáte příležitost rozvíjet sebe sama. Zhodnotíte své osobní postoje, naučíte se, jak pracovat se zodpovědností, komunikovat své potřeby a jak odpovídat na potřeby klienta.

Každého našeho dobrovolníka si vážíme! Budete mít neustálou podporu koordinátora a možnost účastnit se odborného vzdělávání či supervizí, kde můžete sdílet své zkušenosti s ostatními dobrovolníky. Součástí je konzultace s lektory českého jazyka nebo sociálními pracovníky. Samozřejmostí je pojištění dobrovolníků a potvrzení o dobrovolnické činnosti nebo o praxi. To, co dáváte, také dostanete zpět.

 

Myslíte, že by pro vás dobrovolničení v CIC mohlo být to pravé? Vyplňte tento formulář nebo kontaktujte koordinátorku Helenu na Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo..

 

 

Praha - Dobrovolnický program

tel.: +420 734 513 355

e-mail: Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.