20 let CIC

Slavíme narozeniny! Oslavte je s námi 15. 6. ve Vinohradském pivovaru v Praze.

Slavíme narozeniny! Pořád tomu nemůžeme uvěřit, ale je nám už 20 let.fb event 002

Jsme moc rádi za to, že jsme s vámi – našimi kamarády, partnery, klienty, studenty, dobrovolníky a dalšími mohli všechny ty roky strávit.

A tak to chceme společně oslavit! Kde? Na benefičním koncertě!

PROGRAM:

Kde: Vinohradský pivovar (Korunní 106, Praha)

Kdy: 15. 6. 2023 v 19:00

Vstupné: od 100 Kč

Událost najdete taky na Facebooku.

Výtěžek z benefičního koncertu půjde na podporu služeb a aktivit pro naše klienty.

Finančně nás můžete také podpořit na Darujme.cz:

 
 

S mottem Pomáháme imigrantům stát se našimi spoluobčany začal CIC v roce 2003 poskytovat integrační služby pro cizince. Nejprve šlo o sociální poradenství, postupně ale na potřeby klientů začaly navazovat další služby. V současnosti tak kromě témat jako je pobytový status či sociální zabezpečení pomáhá CIC klientům například se zapojením na trh práce, dětem a teenagerům se vstupem do školního systému či nastávajícím maminkám s přípravou na porod a následnou zdravotní péčí v české nemocnici. Propojení s dobrovolnickým programem pak napomáhá navazování kontaktů mezi cizinci a českou majoritou, osvojování místních zvyků a tréninku češtiny.

Znalost jazyka je samozřejmě nedílnou součástí integrace do společnosti. V kurzech CIC se čeština vyučuje prostřednictvím nízkoprahové metodiky, která umožňuje účast všem zájemcům nehledě na jejich mateřský jazyk. Z dlouholeté praxe také vychází originální učebnice, které vytváří lektorský a metodický tým CIC – naposledy například soubor materiálů Česky raz dva, který vznikl v reakci na příchod velkého množství ukrajinských žáků a byl distribuován do škol v rámci projektu Učebnice pro Ukrajinu.

„Jsme rádi, že můžeme už 20 let být součástí procesu pomoci cizincům v České republice. Srdečně vás zveme na naši narozeninovou oslavu – benefiční koncert ve Vinohradském pivovaru 15. června od 19:00, říká ředitelka organizace Anna Marie Vinařická.Výtěžek z benefičního koncertu půjde na podporu služeb a aktivit pro klienty CIC.

Kontakt pro média: Anna Marie Vinařická

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tisková zpráva 20 let CIC

Press release 20 years of the CIC

Пресреліз – 20 років неприбутковій організації Центр Інтеграції Іноземців