Podpořte služby a aktivity pro nově příchozí

Ať jsou u nás díky vám rychle jako doma! Podpořte aktivity CIC na Darujme.cz


 
 
Banner darujme
 
Kvůli válce do ČR míří množství nově příchozích. Chtěli v klidu žít své životy ve svých domovech, museli ale utéct. A utekli k nám, do cizí země, kterou neznají a kde nemají vůbec nic. Chcete jím tuhle situaci trochu zjednodušit? I díky vám se u nás v ČR budou moci cítit více jako doma.
 
Děti a rodiče u nás hledají bezpečí a klid, aby mohli začít nový život. Děti potřebují chodit do školy a hrát si s kamarády, dospělí se chtějí začlenit na trh práce. Všichni se potřebují naučit česky, abychom se společně mohli dorozumět.
 
Tato solidarita posílí nejen je, ale nás všechny. Společnost, ve které je různorodost a porozumění, je silná a úspěšná.
 

V Centru pro integraci cizinců už od roku 2003 poskytujeme sociální a pracovní poradenství, pomáháme rodinám s dětmi. Naši dobrovolníci pomáhají cizincům s orientací v novém prostředí a vytváří pro všechny volnočasové programy. Děti a dospělí se s námi můžou učit česky a dokážeme rychle vzdělat učitele, aby si uměli poradit s dětmi s odlišným mateřským jazykem ve svých třídách.

Díky Vám budeme v současné situaci moct:

  • organizovat nízkoprahové kurzy češtiny pro dospělé i děti
  • zajišťovat tlumočení a doprovody na úřady a do škol
  • koordinovat více dobrovolníků
  • pořádat rychlokurzy pro pedagogy a lektory češtiny s další metodickou podporou

Potřebujeme posílit naše kapacity, abychom mohli efektivně pomáhat nově příchozím cizincům v Praze, Středočeském, Libereckém, i Ústeckém kraji. Potřebujeme lektory češtiny, potřebujeme dobrovolníky, potřebujeme Vás!

 
 

 

Stránku projektu Ať jsou u nás díky vám rychle jako doma! na pomoc nově příchozím do ČR na Darujme.cz najdete zde