Workshopy pro lektory češtiny jako cizího jazyka

Máte zájem dále se vzdělávat v konkrétních oblastech? Nabízíme vám následující workshopy:

 

 

Na základě poptávky ze strany lektorů a pedagogů můžeme zorganizovat také workshop na některé z následujících témat:

ÚVOD DO VÝUKY ČEŠTINY PRO CIZINCE 

Chtěli byste se věnovat výuce češtiny, ale nevíte, „jak na to“? Workshop je určen všem, kteří se chtějí dozvědět, jaká jsou specifika výuky češtiny jako cizího jazyka a čemu věnovat pozornost při přípravě lekce.  

Rozsah: 3 vyučovací hodiny (prezenčně/online)

 

SPECIFIKA VÝUKY ČESKÉ GRAMATIKY PRO CIZINCE

Workshop je určen začínajícím lektorům a lektorkám, kteří si nejsou jisti tím, jak prezentovat gramatické jevy, s nimiž se setkávají během výuky studentů na úrovni A0–A2.    

Rozsah: 3 vyučovací hodiny(prezenčně/online)

 

KONVERZACE VE VÝUCE ANEB JAK ROZMLUVIT STUDENTA

Workshop je určen lektorům a lektorkám, kteří hledají inspiraci, jak rozmluvit své studenty (od úrovně A2/B1). Jak lekci pojmout zábavně? Jak vytěžit maximum z obrázků? Probuďte kreativitu v sobě i ve studentech.

Rozsah: 3 vyučovací hodiny(prezenčně/online)

 

JAK NA VÝSLOVNOST

Jak procvičovat výslovnost efektivně a přitom hravě? Kde vzít inspiraci na cvičení? Jak vůbec má vypadat správná výslovnost našich studentů? Tyhle a další otázky probereme na workshopu Jak na výslovnost. 

Rozsah: 3 vyučovací hodiny(prezenčně/online)

 

AKTIVITY V PREZENČNÍ VÝUCE I.

Workshop, který je nabitý osvědčenými a zábavnými aktivitami, vhodnými pro výuku jazyků. Důraz je zde kladen na interaktivitu a maximální zapojení studentů. Účastníci si většinu aktivit i sami vyzkouší. 

Rozsah: 3 vyučovací hodiny (prezenčně)

 

AKTIVITY V PREZENČNÍ VÝUCE II.

V tomto workshopu jsou účastníci seznámeni s dalšími interaktivními a v praxi mnohokrát vyzkoušenými aktivitami. Workshop nenavazuje na Aktivity ve prezenční výuce I., je možné jej absolvovat samostatně.

Rozsah: 3 vyučovací hodiny (prezenčně)

 

ONLINE NÁSTROJE VE VÝUCE I.

Pokud začínáte učit online, může být náročné zorientovat se ve všech aplikacích a programech. V tomto workshopu vás seznámíme s jednoduchými nástroji, které oživí vaše lekce a zároveň nezaberou mnoho času během přípravy: Quizlet, Learning Apps, Kahoot.

Rozsah: 3 vyučovací hodiny (online)

 

ONLINE NÁSTROJE VE VÝUCE II.

Workshop je určen pokročilejším lektorům, kteří hledají inspiraci do svých online lekcí. Seznámíte se s aplikacemi Flippity, Miro a naučíte se i vystavět vlastní únikovou hru.

Rozsah: 3 vyučovací hodiny  (online)

 

WORKSHOP NA MÍRU 

Pokud jste si z naší nabídky nevybrali, ale máte konkrétní představu o tom, co byste se chtěli dozvědět, neváhejte nás kontaktovat. Můžeme společně naplánovat workshop přímo pro vás či vaši jazykovou školu.

 

 

Pro bližší informace nás kontaktujte:

Mgr. Kateřina Hartlová, specialistka a metodička dalšího vzdělávání

Praha - Další vzdělávání