20 let CIC

Slavíme narozeniny! Oslavte je s námi 15. 6. ve Vinohradském pivovaru v Praze.

Slavíme narozeniny! Pořád tomu nemůžeme uvěřit, ale je nám už 20 let.fb event 002

Jsme moc rádi za to, že jsme s vámi – našimi kamarády, partnery, klienty, studenty, dobrovolníky a dalšími mohli všechny ty roky strávit.

A tak to chceme společně oslavit! Kde? Na benefičním koncertě!

PROGRAM:

Kde: Vinohradský pivovar (Korunní 106, Praha)

Kdy: 15. 6. 2023 v 19:00

Vstupné: od 100 Kč

Událost najdete taky na Facebooku.

Výtěžek z benefičního koncertu půjde na podporu služeb a aktivit pro naše klienty.

Finančně nás můžete také podpořit na Darujme.cz:

 
 

S mottem Pomáháme imigrantům stát se našimi spoluobčany začal CIC v roce 2003 poskytovat integrační služby pro cizince. Nejprve šlo o sociální poradenství, postupně ale na potřeby klientů začaly navazovat další služby. V současnosti tak kromě témat jako je pobytový status či sociální zabezpečení pomáhá CIC klientům například se zapojením na trh práce, dětem a teenagerům se vstupem do školního systému či nastávajícím maminkám s přípravou na porod a následnou zdravotní péčí v české nemocnici. Propojení s dobrovolnickým programem pak napomáhá navazování kontaktů mezi cizinci a českou majoritou, osvojování místních zvyků a tréninku češtiny.

Znalost jazyka je samozřejmě nedílnou součástí integrace do společnosti. V kurzech CIC se čeština vyučuje prostřednictvím nízkoprahové metodiky, která umožňuje účast všem zájemcům nehledě na jejich mateřský jazyk. Z dlouholeté praxe také vychází originální učebnice, které vytváří lektorský a metodický tým CIC – naposledy například soubor materiálů Česky raz dva, který vznikl v reakci na příchod velkého množství ukrajinských žáků a byl distribuován do škol v rámci projektu Učebnice pro Ukrajinu.

„Jsme rádi, že můžeme už 20 let být součástí procesu pomoci cizincům v České republice. Srdečně vás zveme na naši narozeninovou oslavu – benefiční koncert ve Vinohradském pivovaru 15. června od 19:00, říká ředitelka organizace Anna Marie Vinařická.Výtěžek z benefičního koncertu půjde na podporu služeb a aktivit pro klienty CIC.

Kontakt pro média: Anna Marie Vinařická

e-mail: Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.

Tisková zpráva 20 let CIC

Press release 20 years of the CIC

Пресреліз – 20 років неприбутковій організації Центр Інтеграції Іноземців